Ременски на распит пред обвинител

0
91

Потпретседателката на собранието Фросина Ременски која е осомничена во случајот Меѓународен сојуз на Боки 13 дојде на распит во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Таа вчера по направениот увид во материјалите со кои ја сомничи обвинителството, изјави дека се видела ама не и докази.

Ременски е втора од петтемина осомничени што се повикани на распит во обвинителството.