ТРАГЕДИЈА НА ХАВАИТЕ – СЕ УРНА ХЕЛИКОПТЕР, ПРОНАЈДЕНИ ШЕСТ ТЕЛА

0
88

Спасувачките екипи ги пронајдоа телата на шест патници кои беа дел од хелохоптерската несреќа на островот Кауаи во Хаваи. Се уште трае потрагата по уште едно лице кои било дел од групата туристи кои го разгледувале островот, но според официјални претставници, мала е веројатноста дека има преживеани.

„По потрагата за хеликоптерот, кој во четвртокот не се врати од обиколка на островот, пронајдени се посмртните остатоци од шест лица, додека за седмиот патник се уште се трага.“

Се уште трае идентификацијата на жртвите а меѓу патниците имало и две деца..Не е позчната ниту причината за падот на хелихоптерот се знае само дека тој бил имал електронска опрема, но не бил испратен никаков сигнал за тревога.

Хеликоптер исчезна во четвртокот откако го погодила силно невреме.