Маж се самоуби пред Парламентот во Белград

0
146

Маж на возраст од околу 50 години си пукал во глава денеска околу 19 часот на скалите пред Домот на Народното собрание во Белград. Според пишувањата на српските медиуми, самоубиството се случило пред голем број очевидци.

Од српското МВР велат дека мажот си пукал во пределот на устата, а починал на лице место.

-Полицијата моментно извршува увид и ги утврдува сите околности околу случувањето, велат од српското МВР.