Пронајдени 13 куршуми при претрес на домот на тетовец

0
102

Вчера во времето од 18:20 до 20:00 часот од страна на полициски службеници, врз основа на наредба од Основен суд Тетово, извршен е претрес во домот и помошните простории на 20-годишниот И.И во Тетово, живее село Г.Седларце, информира МВР. При претресот пронајдени се:13 куршуми, мобилен телефон и пари. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.