Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени ја погоди и Турција.

0
115

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала го погоди источниот дел на Турција. Епицентарот бил во близина на градот Елазиг на длабочина од 10 километри.

Засега се очекуваат први информации околу штетата направена со овој земјотрес.