Во пожар загинал прилепчанец

0
87

Во пожар кој попладнево избувнал во гаража во куќа на ул. „Никола Карев” во Прилеп, животот го загубил повозрасен прилепчанец.

На местото на пожарот интервенирала екипа од ТППЕ Прилеп.

– Пожарот е изгаснат од наша страна, а внатре во гаражата е пронајдено починатото машко лице – велат од ТППЕ Прилеп.