Заев: Сите да ги почитуваме мерките, заканата да ја пребродиме побрзо

0
67

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на неговиот официјален профил на Фејсбук информираше дека резултатот од извршениот тест за КОВИД-19 е негативен. Тоа пред него го соопшти и министерот за здравство Венко Филипче.

„Согласно утврдените протоколи останувам во самоизолација онолку колку што е потребно. Им благодарам на граѓаните, на сите, за поддршката што денеска стигнуваше од целата држава, но и од странство. На уредникот на Канал 5 Гоце Михајлоски му посакувам брзо закрепнување, нему и на неговото семејство“, напиша Заев.