Црна Гора речиси еден месец без ниту еден заразен

0
234

Заклучно со денеска Црна Гора 28 дена официјално нема регистрирано случаи на заразени со коронавирусот.

Како што соопшти тамошниот Институт за јавно здравје, од вчерашниот пресек анализирани се 86 примероци за коронавирусот.

-Бројот на активни случаи останува нула, се вели во соопштението.

Во Црна Гора од почетокот на епидемијата регистрирани се 324 случаи на заразени, се опоравија 315, а девет починаа.