Скопјанец го врзал внукот за дрво во Градски парк, а внуката ја удирал по глава со палка- целиот случај бил снимен

0
81

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Д.(46) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно лице“.

„На 28.06.2020 околу 12.30 часот во Скопје, на ул.„Наум Наумовски Борче“ во Градски парк пријавениот, со употреба на внатрешна гума од мопед, го заврзал за дрво својот малолетен внук, додека малолетната внука ја удрил по главата и упатил закани со дрвена палка, по што настанот бил снимен и пријавен од страна на очевидец.“ соопштуваат од МВ Р.