Две лица нападнале вработен во Клиничкиот центар

0
49

годишен вработен во Комплексот клиники „Мајка Терезеа“ вчера бил нападнат од две лица

-Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје, Н.Б.(40) од Скопје, пријавил дека во 13.00 часот додека бил на своето работно место во Комплекс клиники„Мајка Тереза“ по претходно недоразбирање и расправија бил физички нападнат од две лица, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.