0
170

По обилните дождови последните два дена, во Босна и Херцеговина денеска падна и снег.

Имено, врвовите на планината Бјелашница и на Јахорина забелеа.

Федералниот Хидрометеоролошки завод за денеска најави претежно облачно време, дожд во Херцеговина, централните и источните подрачја, а на врвовите на планините и снег.

На Бјелашница утрово биле измерени 0 степени Целзиусови. Снег денеска падна и во Австрија и во Италија.