Фон дер Лаен во самоизолација

0
97

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, објави дека е во самоизолација затоа што била во контакт со лице заразено со коронавирус.

Во порака објавена на „Твитер“ Фон дер Лаен изјави дека била известена дека на состанокот на кој била и таа присуствувало и лице за кое било потврдено дека има коронавирус.

„Во согласност со правилата и прописите, јас сум во самоизолација“, објави таа.