Пожар во зграда во Гостивар, почина жена

0
143

На 31.10.2020 во 07.05 часот во СВР Тетово, Т.А.(38) од Гостивар пријавил дека во зграда на ул. “Илинденска,, во Гостивар, во која што е управител, во текот на ноќта настанал пожар во стан при што внатре била пронајдена мртва З.А.(65) од Гостивар, а како последица на опожарувањето. Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и екипа од Полициска станица Гостивар.