Русија: Маж држи шест деца како заложници (ВИДЕО)

0
72

Во Санкт Петербург, вториот град по големина во Русија, маж држи шест деца како заложници во една зграда, пишуваат руските медиуми.

„Човек се заклучил во станот, земал шест деца, и им се заканува“, пренесува „Итар Тас“ потпирајќи се на изјави на полицијата.

Човекот наводно бил во алкохолизирана состојба. Изворот тврди дека држењето на децата е поради несогласувања со неговата сопруга. Исто така навел дека вооружениот имал секира.

Полицијата е на лице место, повикан е психилог да разговара со него.