19-годишник пријавил дека професор го допирал по телото во скопско училиште

0
52

Вчера,во 13,30 часот во СВР Скопје, В.Т. (19) Скопје пријавило дека околу 09.00 часот во училница во училиште во Скопје бил допиран по телото од професор, соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.