ФОТО) „Славниот глумец брутално ме силуваше, главата ми ја удираше од ѕид“

0
84

Девојка по име Ефи го обвини холивудскиот актер Арми Хамер дека ја силувал во Лос Анџелес пред четири години.

Адвокатот на девојката, Глорија Алред, на прес-конференцијата рече дека двајцата се запознале на Фејсбук и дека тие започнале да се забавуваат додека актерот бил во брак, а таа тогаш имала 20 години, пишува Ројтерс.

 

Прес-конференцијата се одржа преку „Зум“, а Ефи се вклучи и им рече на новинарите дека Хамер ја силувал четири часа. Таа тврди дека актерот неколку пати и ја удрил главата во ѕидот во тоа време, што било само дел од неговото насилно однесување.

„Мислев дека ќе ме убие“, рече Ефи.

Адвокатот на девојката им презентираше на новинарите фотографии од повредите на неговиот клиент, кои исто така ги достави до полицијата во Лос Анџелес и побара од нив да го испитаат случајот.

Во исто време, таа им обезбеди на новинарите заеднички фотографии од актерот и девојката од времето кога тие биле во краткорочна врска. Сепак, на прашањето дали ќе го тужи Хамер, адвокатот изјавил дека тоа не било нејзина намера во овој момент.

Британскиот весник „Гардијан“ стапи во контакт со адвокатот на Арми Хамер, кој им испратил СМС-пораки испратени на актерот од девојка која го обвинува за силување. Од тие пораки, пишува Гардијан, се заклучува дека таа го контактирала во јули минатата година и предложила „екстремен секс“.

„Од првиот ден, г-дин Хамер тврди дека сите негови интеракции со девојката што го обвинува, како и со секој од неговите сексуални партнери, биле меѓусебно согласни, со претходно договорено заедничко учество“, рече адвокатот.

По неодамнешните протекувања на преписката на Хамер со поранешните љубовници во кои тој предлагал разни форми на екстремен секс, пред една недела беше објавен напис во магазинот „Venity Fair“ во кој Пејџ Лоренц, неговата поранешна девојка, изјави дека Хамер е „застрашувачка личност“.

„Тој знаеше да ми кажува чудни работи, како „Би сакал да ти ги јадам ребрата“, вели таа.

Адвокатот на Хамер реагираше и на тој текст, истакнувајќи го истото што тој го изјави во случајот со последното обвинение.

Хамер се разведе од сопругата Елизабет Чемберс во јули минатата година. Поради оваа медиумска афера, тој го напушти филмот „Shotgun Wedding“ неколку дена пред почетокот на снимањето, во кој требаше да глуми со Џенифер Лопез. Неколку дена подоцна, тој ја изгуби улогата во серијата „The Offer“, која зборува за тоа како е снимен филмот „Кум“.