Бајден клекна пред шефицата на кабинетот на израелскиот претседател кога слушна дека има 12 деца

0
26

Американскиот претседател Џо Бајден направи нешто невообичаено на состанокот во Белата куќа со израелскиот претседател во заминување Рувен Ривлин. Тој клекна пред шефицата на кабинетот на Ривлин кога слушна дека има 12 деца.

Бајден, кој е татко на четири деца, клекна и ја наведна главата за да изрази почит.