Поради пожарот, затворен граничниот премин „Богородица

0
13

Поради пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин „Богородица”, сообраќајот на овој граничен премин е во прекин и возилата се пренасочуваат на граничниот премин „Дојран”, информираа од АМСМ.

Сѐ уште нема информација кога граничниот премин ќе биде повторно отворен за сообраќај.