По претходна расправија нападната вработена во скопските клиники

0
27

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 17.30 часот во СВР Скопје, В.Д.(37) од Скопје пријавила дека околу 14.00 часот пред една од клиниките на комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде била вработена, по завршување на работното време и по претходно недоразбирање била физички нападната од К.К..

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.