Се онесвести гардист кој го чуваше ковчегот на кралицата Елизабета

0
31

Би-Би-Си ја пренесуваше церемонијата во живо, каде нејзиниот ковчег го чуваат кралските гардисти.

Но, синоќа се случи инцидент кога кралски гардист падна крај ковчегот

Во видеото објавено на Твитер се гледа како гардист најверојатно поради замор од долгото стоење одеднаш паѓа и со главата удира во подот, додека стои во близина на ковчегот на кралицата Елизабета Втора. Паднатиот стражар веднаш добива помош од колегите.