Малолетник заврши во тетовската болница, повреден бил со остар предмет во детска игра

0
50

Вчеравечер во 21 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово со повреди од остар предмет, а кои, според пријавеното, во детска игра, на улица „Илинденска“ во Тетово, му ги нанел друг малолетник, исто така, од Тетово.

Се расчистува и документира случајот.