Maлолетник се шетал со нож на улица во Тетово

0
32

Полицијата вчера (27 ноември) околу 18 часот на улица „Благоја Тоска“ во Тетово, кај малолетник од тетовски Копачиндол пронајде и одзеде нож.

По документирање на случајот, на малолетникот ќе му биде изготвен поднесок по член 80 од Законот за оружје, објави СВР Тетово.