Брутален нокаут: Волкановски остана без појасот (ВИДЕО)

0
256

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски остана без појасот во перолесна категорија откако загуби од Грузиецот Илија Топурија.

Волкановски загуби во втората рунда во Анахајм, Калифорнија, кога Топурија го нокаутира по еден незгоден удар во главата.

ВИДЕО.