Го извлекле од возилото и му ја соблекле облеката: гостиварец пријавил напад од непознати лица

0
153

Ноќеска, во 2.25 часот, Х. П. од гостиварски Вруток, во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа во близина на гостиварското село Мирдита бил пресретнат од неколку лица, кои го извлекле од возилото и му ја соблекле облеката.

Според пријавеното, тие извршиле пребарување во неговото возило и заминале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.