Палчо вечерва слетува во Македонија – ќе биде пренесен во Шутка

0
86

Вечерва од Турција ќе биде донесен првообвинетиот во убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски, Љупчо Палевски Палчо.

Според досегашните информации, Палчо треба да слета на скопскиот аеродром околу осум часот.

Ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје, по што на сила ќе стапи мерката од 30 дневен притвор.

Палевски првично избега во Србија, па преку Бугарија стигна во Турција, каде тамошната полиција го уапси на 6 декември во Баликесир.