Ќе се тргне старата наплатна кај Градско, откако таму се преврте камион

0
168

Поради изведување на градежни работи за рушење на стара наплатна станица Градско од денеска до 17 август на магистралниот пат А1, делница Велес – Градско, сообраќајот ќе се одвива според времен режим на сообраќај, соопшти Асфалт ДОЕЛ Скопје.

Пред само два дена камион удри во бетонски столб на старата патарина Градско. Камионот удрарот во бетонските штитници се преврте при што возачот беше повреден и пренесен во болница Велес.