Вучиќ: Состанок во Париз најверојатно нема да се одржи

0
205

Српскиот претсетдаел Александар Вучиќ изјави денeска дека со 99 отсто сигурност може да каже дека состанок во Париз нема да се одржи.

– Мислам дека Албанците не се подготвени да разговараат за важни работи, дека на посебен начин сакаат да испратат порака до Германците и до Французите дека не се Европјаните тие кои треба да го решаваат косовскиот проблем, изјави Вучиќ за ТВ Пинк.