Заев со комерцијален лет се враќаше од Виена, патниците се фотографираа со него

0
185

Премиерот Зоран Заев, со редовна линија се враќаше од Виена, каде што во изминатите неколку дена учествуваше на форум. Дел од патниците искористија можност да се фотографираат со премиерот.

Заев попладнево ќе присуствува на Централниот одбор на СДСМ на кој ќе се одлучува за предвремени избори, како и за други внатрепартиски одлуки.

Пред Заев, со комерцијален лет леташе и претседателот Стево Пендаровски.