Камион удри во група луѓе, загинаа две деца( Видео)

0
190

Две деца загинаа, а има и неколку повредени откако камион влета во група луѓе на одморалиште крај автопат во Хрватска. Засега неофицијално како што објавија хрватските локални медиуми има две верзии како дошло до несреќата. Едната е дека бил заглавен темпомат на камионот, а според друга, на камионот му откажале сопирачките. Можно е да има повеќе загинати. Од болницата во Нова Градишка,  соопштија дека девојка на возраст од околу 20 години е на реанимација

https://www.facebook.com/jutarnji.list/videos/400394123898789/?t=1