среда, октомври 23, 2019
дома Вести Македонија Обвинителство ќе проверува дали може стражарно да го приведе реисот Реџепи

Обвинителство ќе проверува дали може стражарно да го приведе реисот Реџепи

0

 

Јавен обвинител допрва ќе испитува дали се исполнети законските основи за стражарно да го приведе поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи кој досега неколку пати не се појави во обвинителството да даде исказ за говорот на омраза кон Македонците и кон една судијка, велат од Обвинителството за Плусинфо.

Тој досега четири пати не се одзва на поканата. Последниот пат, причината била неговата здравствена состојба