ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Пет годишно девојче се удави во базен во угостителски објект

0
206

На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Ургентниот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Утринава во 08.30 часот детето починало. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.