Ел Чека му возврати на Заев

0
215

 

Шеќерим Ахмеди , познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Заев кој на пресс конференција рече дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали на „Фејсбук“.

„Зоран Заев знам дека те боли што пропадна организираниот криминал што го имаше во СЈО, ти пропадна планот за рекетирање и уценувања. Јас сум ги прекршил законите? Ако е така, да ви ги е*** законите на таа ваша држава која ослободува криминалци секој ден, а држи Албанци по затвори“, напиша Ел Чека