Мицкоски: Може да организираме мирни протести – имам комуникација со Али Ахмети

0
158

 

„Имаме средби и разговараме“, рече денеска Христијан Мицкоски во интервју за телевизија Алсат.

Тој додаде дека не е исклучена можност опозицијата да организира мирни протести, а денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека нивната партија е секогаш подготвена за предвремени парламентани избори.

Мицкоски додаде дека имал средби и разговарале со Али Ахмети, вели дека споделуваат иста мака, а како што вели тој тоа била актуелната Влада.