Млада холандска туристка најдена мртва во хотелска соба

0
167

 

Безживотното тело на дваесет седум годишна девојка од Холандија е најдено во соба на еден струшки хотел, извести во четвртокот Министерството за внатрешни рабори

Во соопштението се наведува дека на телото на починатата не се најдени траи од насилство. По наредба на јавен обвнинител, телото е предадено на судска медицина, какде што ќе се биде извршена обдукција.

Починатата млада жена бил дел од група туристи од Кралството Холандија, и е идентификувана со иницијалите В.С.