Пресс конференција на ЈО – За што е обвинет Боки 13 !?

0
201

Постапката започнала во мај оваа година, обвинети се две лица за примање награда за противзаконско влијание и перење пари. Од обвинителството споменаа дека во периодот од ноември 2018. до април 2019. било вршено влијание врз јавен обвинител од страна на обвинетите, затоа не ја исклучуваме можноста дека оставката на Катица Јанева има поврзаност со овој случај. Во обвинението се споменуваат и милионски суми кои обвинетите ги барале како награда.

Прес во Јавно обвинителство

Gepostet von MИА.mk am Montag, 15. Juli 2019