Во Љубин татко со „мазда“ го удрил тригодишниот син

0
138

Вчера во 19 часот било пријавено дека во скопското село Љубин, И.В.(42) додека влегувал во неговиот двор со патничко возило „мазда“ без да забележи, го удрил неговиот тригодишен син.

Детето било однесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му се констатирани тешки телесни повреди.