Ел Чека до Заев: Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти и колку години затвор би си дал себе си (ФОТО)

0
157

Ел Чека кој од Америка објавуваше прислушкувани разговори на влијателни членови на ДУИ сподели статус на својот Фејсбук профил поврзан со случајот Рекет.

-Откако ме осудивте на 5 години затвор Зоки, колку би се дале себе си за истиот прекршок и за рекетирањето кои го прават твоите колеги од Камчев, до Бујар Османи во соработка со Боки и Ката? Љубопитен сум каде во азил ќе одиш ти, или ќе завршиш и ти кај твојот стратег Груевски! Ќе ви донесам сапун од Америка и на тебе и на Боки, пријатно триење!, стои во неговиот пост на Фејсбук.