Ленче Ристовска на ФБ: Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок

0
156

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“, напиша обвинителката Ленче Ристовска на англиски јазик на својот Фејсбук профил, не прецизирајќи дали статусот некому е посветен.

инфоНезадоволството меѓу вработените во обвинителството особено ескалираше по вчерашната наредба на шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, обвинителите да се претресуваат при влез и излез од зградата на СЈО, . Обвинителката Фатиме Фетаи бурно, со пцости, реагирала на оваа наредба на Јанева, пренесе ➕ИНФО.

И обвинителката Лиле Стефанова денеска изјавила дека неа никој нема да ја претресува.