Обвинителство за „360 степени“ потврди: Се апси Катица Јанева(ВИДЕО)

0
187

Полициски сили упаднаа во куќата во скопско Козле каде што живее специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Од Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за „360 степени“ потврдија дека е во тек акција за приведување на Јанева, како осомничена во случајот „Рекет“.

Во 14 часот е закажана прес-конференција на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески и шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал и предметна обвинителка во „Рекет“, Вилма Русковска.