Измамник за 55.000 евра продал туѓа нива на гастарбајтер

0
132

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(44) од с.Добри Дол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама“.

Во текот на 2018 до август 2019, пријавениот, на С.Ф.(53) од с.Добри дол, кој живеел во САД, му понудил за продажба нива во туѓа сопственост

Притоа, тие склучиле договор за купопродажба, за што С.Ф. на пријавениот му исплатил 54.500 евра.