Квалификации за ЕП во фудбал 2020: Македонија ремизираше во Израел

0
211

Македонската фудбалска репрезентација синоќа одигра нерешено на гостувањето во Израел – 1-1 (0-0)

Вечерва се играат останатите два натпревара од нашата група – Австрија -Летонија и Словенија – Полска. Веќе в понеделник Македонија ќе гостува кај Летонија во Рига.