Амиџиќ седел во кафуле со пријателите, а убиецот му бил зад грб- го изрешетал со пиштол пред сите

0
141

Новосадскиот бизнисмен Драган Амиџиќ Амиџа (55) е убиен вчера околу 20:45 часот пред еден ресторан во Сремска Каменица.

Тој бил изрешетан на лице место во класичен пример за леквидација, а во локалот бил заедно со неколку пријатели, а кога излегол од него надвор го пречекал засега непознат сторител и пукал во него со пиштол.

Според очевидците на пикањето му претходела страшна бучава и караница.

Полицијата до касно во ноќта правела увид на местото на убиството и ги држела под блокада сите локали во Сремска Каменица, пренесува српски Телеграф.

Тој инаку бил сопственик на бензински пумпи, угостителски објекти и на скапи автомобили.