Во Куманово се одбележаа 78 години од Денот на народното востание

0
137

Денеска на Спомен костурницата во Куманово со изведба на државната химна, положување на свежо цвеќе и пригодна програма беже одбележан 11 Октомври – Денот на народното востание на македонскиот народ