Добри вести: Полицијата го пронајде исчезнатиот 54- годишен скопјанец

0
203

Вчера попладне бил пронајден 54- годишниот маж кој на 7.10 беше пријавен за исчезнат од страна на неговата мајка.

„На 08.10.2019 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека е пронајден Љ.С.(54), за кој на 07.10.2019 неговата мајка Ј.С.(79) од Скопје пријавила дека се оддалечил од домот“ велат од МВР.