Заев со Зорица на прием кај Трамп и Меланија

0
124

Чест и задоволство ни беше со Зорица да присуствуваме на приемот организиран од претседателот Трамп и првата дама Меланија, во Њујорк за време на Генералното собрание на ОН, напиша македонскиот премиер на својот фејсбук-профил.

„Претседателот ни упати порака дека го цени и целосно го поддржува Договорот од Преспа. Чест е да се добие ваква поддршка од врвен лидер и креатор на глобални договори“, напиша Заев.