Косовски специјалци упаднаа во Северно Косово и уапсија двајца Срби

0
118

Рано утрината околу 5 часот, стотина припадници на специјалните косовски полициски сили РОСУ, влегоа на северот на Косово во српскиот дел и уапсија двајца Срби.

Ова предизвика големо вознемирување кај српското население.

Косовската телевизија Клан ги објави првите снимки од полициската акција.