Момче нападнало соученик во училиште во Скопје

0
126

Момче било нападнато од свој соученик во скопско училиште, информира МВР.

Случајот вчера во 14:30 часот, во полициска станица Карпош, го пријавила 44-годишната В.С. од село Бардовци. Таа пријавила дека во 10:30 часот во училиште во село Бардовци нејзиниот син бил физички нападнат од соученик. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот