Наставник истепал ученик

0
132

Според информациите, вчера во 9:20 часот во СВР Скопје, А.К.(56) од Скопје пријавил дека на 30.09.2019 неговиот 13 – годишен син, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот класен раководител М.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.