Обвинителство: Наводите на „Ла Верита“ се глупости

0
133

Италијанскиот весник „Ла Верита“ излезе со обвинувања за вмешаност на премиерот Зоран Заев и обвинителката Вилма Русковска во случајот со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Според пишувањата на весникот, повикувајќи се наводно на исказ што обвинителот Наум Пановски го дал пред државниот обвинител Љубомир Јовески, премиерот барал од Русковска да се одблокираат 750-те илјади евра уплатени од бизнисменот Силјан Мицевски.