Села: Ако нема датум предвремени избори на пролет

0
123

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ рече дека доколку не добиеме датум за почеток на преговори со Европската унија, ќе се направи техничка влада согласно пржинскиот договор, по што на пролет ќе се одржат вонредни парламентарни избори.

Извор: Сител телевизија